beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

3. Magnitude of a physical quantity is the number of times a standard quantity is present in it.​
The mass of hotweels car is 10.0 grams, and it’s volume is 2.0 ml. What is the density of the toy car
helppp ill mark u as brainlist​
What is the value of y?
mention two hardware groups​
CHAPTER: Conservation of Plants and AnimalsFill in the blanks: __________ species dont occur anymore​PĹŚ ĤĔĹP
convert 2.5mi/min to mph URGENT
algebra 2 high school math ​
The Sweet water High School Project Graduation committee is hosting a dinner-and-dance fundraiser at the Sweet water Community Center. The committee hopes to ra
Which statement best describes a historian? A. a historian primarily finds out the truth about events from the past B. a historian tries to explain present-day