We9ssierazygi We9ssierazygi
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

A florist sells 3 dozen bunches of flowers for $78. whites the cost per flower?

Respuesta :

thimegan thimegan
  • 04-01-2017
3x12= 36 flowers for $78

78/36 = $2.16 per flower
Answer Link

Otras preguntas

why do organisms require different levels of cellular organization
A and B are two events. Given that P(A) = 0.25 and P(B) = 0.2 and P(A and B) = 0.05 are the events independent or not independent?
What are the advantages of administering a drug rectally
Why are nitrogen-fixing bacteria important in ecosystems?
In the PACED decision-making tool, what does "C" stand for
Can anyone give me a hand with 7
Which nation is known for its strict monitoring and control of the internet?
Help please. I can't remember how to do these
How does the author’s use of dialogue contribute to the story? It breaks up the paragraphs and makes reading the story easier. It allows the reader to better un
The two main types of guilds in Medieval Europe were