catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

The appeal of the West was that many Americans wanted
Does anyone know this? Please help
After revising your draft and looking for any spelling and printing mistakes, what step in the writing an essay process should you use do next ?
PLEASE HELP ME W/THIS THANKS:)))) ******choose one of the sentences in blue*******
Find x I. This proportion. 16/x=x/4 16/x=x/4 x=
Who believed that natural law required government to protect citizens rights to life, liberty and property
Physical activity is an inclusive term that refers to any expenditure of energy brought about by bodily movement via the skeletal muscles; as such, it includes
Find the area of the triangle. this also includes the red side as well
A(n) _____ is an unbiased third party used to make suggestions to a group that is having difficulty resolving a problem. arbitrator diplomat mediator judge
HELP PLEASE!!!!!! A student is watching a simulation of a rocket's flight. She notices that the rocket is dropping devices in flight. What are these "devices" m