jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

What is one impact that television had on american society in the 1950s (points 5?
Which of the formed elements of blood defends against pathogens? White blood cells Red blood cells Antibodies Plasma
p = $14,300 r = 7 1/2% t = 4 What is i? $4.29 $429.00 $4,290.00
Which word would appear between the guide words signify and silly? silk sibling silt signal Description
Where on the physical activity pyramid do sedentary activities belong?
find two consecutive integers such that the sum of twice the first integer and 3 times the second integer is 28
According to Hobbes, what is the primary purpose of the social contract?
The equation for the circle is: x^2 + y^2 +14x+10y−7=0 .   What is the center of the circle?
Network administrators use _______ technology to get antivirus updates to be automatically downloaded on employees' workstations.
For what value of C will y = sin(x - C) be an even function? a. 2π b. π c. π/2