EastQuestions EastQuestions
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Mr. Seidel filled up his 14 gallon gas tank for 29.26. What was the price per gallon?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2017
It would be $2.09 if you are dividing
Answer Link
CarlyS
CarlyS CarlyS
  • 05-01-2017
$29.26 divided by 14= $2.09
Answer Link

Otras preguntas

Write each rational numbe as a fraction
a machine can fill 650 bottles in 25 minutes. What is the unit rate at which the machine fills the bottles?
how do i solve 7x-y=21
which ocean contains many icebergs
how does 0.008 compare to 0.08?
How did the Constitution overcome the weaknesses of the Articles of Confederation? The new plan of government centralized power in the federal government at the
Explain how you do 140 divided by 7/8 plz
I have some Spanish homework and HELP IS NEEDED! One of the questions is "Como se escribe tu nombre?" I don't understand what this question is asking for. Help
Why is 12 (m+n) equivalent to 12m + 12n
The two major political parties in the United States compete the most with one another for the votes of