randomwierdo
randomwierdo randomwierdo
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

A comic book store is having a sale. You can buy 20 comic books for 35$. What is the cost of 8 books during the sale?

Respuesta :

heysdaddias123
heysdaddias123 heysdaddias123
  • 01-12-2021

Answer:

$14

No explanation yet.

Answer Link
gaojoy000
gaojoy000 gaojoy000
  • 01-12-2021

Answer:

$14

Step-by-step explanation:

14 dollars

Answer Link

Otras preguntas

The Virginia House of Burgesses and the Mayflower Compact had a similar effect in that both
What is a smash shot? (BADMINTON)
in which sentence is the italicized word used incorrectly/ a carlos made a beautiful cedar chest. b i saw several moose in the back yard c it is always bett
6x3=15+3=18 explain the calculation
what is the sum of 1/7 and 2/7
Puerile : mature :: a. fraternal : brotherly b. uxorious : masculine c. innate : essential d. moribund : lively e. familial : marriageable
Suppose an airplane climbs 15 feet for every 40 feet it moves forward. What is the slope of this airplane's ascent?
Divide. Express your answer in lowest terms. 1/8 Divided by 4 =
Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
draw to show how you can use models to compare 345 and 391