aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

8k/3=32 ??? How do i solve this???
An atom of argon rarely bonds to an atom of another element because an argon atom has (1) 8 valence electrons (2) 2 electrons in the first shell (3) 3 electron
How Do Different Liquids Affect Plant Growth?
topic sentence about venus
How Much Blood Does The Average Person Have In Their Body?
What historical event helped to spark the Harlem Renaissance and how?
Write the ratio in three different formats: to , , and . Carlos biked 24 miles and ran 6 miles. Write the ratio of the distance Carlos biked to the to
the sum of 1/9 2/3 and 5/8 is
A student measures the mass and volume of a piece of aluminum. The measurements are 25.6 grams and 9.1 cubic centimeters. The student calculates the density of
Marguerite made the table to compare to a metric measures of l