5023373
5023373
01-12-2021
Mathematics
contestada
If an item is $6.49 for 36 ounces, then it is $
Respuesta :
bellie140
bellie140
01-12-2021
Answer:
0.18
Step-by-step explanation:
Answer Link
lmei92234
lmei92234
01-12-2021
0.18
Do it step by step
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
i dont know how to find a .
Which tool can capture the packets transmitted between systems over a network?
What’s the radius of a cone if the height is 12 and the volume is 36pi
Find the real numbers x and y if -3+ix^2y and x^2+y+4i are conjugate of each other. Pls solve with the steps
In order to remember his lines for the play, guy repeats his lines over and over again. this process is called ________. hyperthymesia
The wires used in a heating element are usually made of?
How do I say "I like to write." in Korean?
Toasty Tortilla Company has two different manufacturing plants. Company officials want to test whether each plant fills the bags with the same number of ounces.
Solve for y . -9 = 3 / y Simplify your answer as much as possible.
Solve the equation. X _ - 16 = -2 5 X = 70 X = 5 X = -90 X = -10