nastrid932 nastrid932
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Which is a better buy?

22 vitamins for $2 or 40 vitamins for $4

Respuesta :

09crabtreh
09crabtreh 09crabtreh
  • 02-12-2021

Answer:

i would say 40 for 4$

Step-by-step explanation:

bc ur getting double amount for 2$ and it will last longer

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2021

Answer:

40 victims for $4 sorry u was in my laptop and it didn't have the answer thingy so I'm doing it again lol

Answer Link

Otras preguntas

How do you determine an end behavior of a logarithmic graph?
A rectangle has a perimeter of 48 ft. The length and width are scaled by a factor 1.5. What is the perimeter of the resulting rectangle?
pls pls help Slope-Intercept Form
4. Claire needs to borrow $12,000 from a local bank. She compares the monthly payments for an 8.1% loan for three different periods of time. What is the monthly
Find the exact value of sin pi/12
Pls help math work :D (pls read highlighted saying)
If Frank is researching the number of customers who have gluten or wheat allergies, and then he begins to devise a strategy to cater to these individuals, Frank
HELP ASAP! WRITE ANSWERS FOR BOTH PLAN A AND B THEN COMPARE WHICH IS BETTER (LOOK AT IMAGE) 20 POINTS!!
Please help will mark as brainlest and give 25 points
Control groups are used in scientific experiments because they A. are easily identified by the experimenter during the investigation. B. are cheap and relativ