dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

· union organizer in the late 19th century · Socialist candidate for U.S. President five times · an organizer of the Pullman Strike in 1894 · anti-war activist
Alicia earns $9.00 per hour working T a part-time job. She wants to earn more than $180 this week. How many hours does Alicia have to work?
Rounding each mixed number to the nearest whole number 2 1/5+6 4/5
In order for the economy to be strong, businesses must _____.
Find the x-intercept of the parabola with vertex (3,-2) and y-intercept (0,7)
Cassie has a small cube-shaped box. Its volume is 64 cubic centimeters. What is the area of one face of the box? HELP ME QUICK PLSS
A 1400 kg compact car rear-ends a 2000 kg truck. which vehicle experiences the larger momentum change from the collision?
Functions of political parties include which of the following select all
in 1810, Napoleon had signed alliance with Prussia, the Austrian empire, and the Russian empire. what countries shown on the map were not allied with Napoleon o
What is an important purpose of the joint chiefs of staff