jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

The United States Highway System is a _____________ in the United States numbered within a nationwide grid.
What is a OT therapist
best example of hero inner conflict
To force a bill out of committee, a/an _______ petition must be signed by a majority of the representatives.
What word should you avoid when correcting a child?
In a contraction, the apostrophe should always be placed A. just before the last letter. B. immediately after the last letter. C. between the first word and the
What organization was not created during the world war 2 years? A) WPB B) OPM C) OWI D) TVA
Which is an implied or indirect reference found in literature? A. a point of view B. a themeC. an allusionD. a symbol
why did the colonies and Britain fail to achieve a compromise to avert hostilities?
A lack of Hungarian representatives in the government and ____________________ lead to uprisings against Austrian rule.