Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Plz helpme with this. Will give brainliest. See attachment

Plz helpme with this Will give brainliest See attachment class=

Respuesta :

mohammedsissa1999
mohammedsissa1999 mohammedsissa1999
  • 04-01-2022

Answer:

2 dollars per slice.

Step-by-step explanation:

$16.00 : 8 slices

? : 1 slice

= 16.00 / 8

= $2.00

Answer Link

Otras preguntas

Lauren owns a bakery. her total costs are $150,000 per year, and her variable costs are $85,000. this means that her fixed costs are:
I accidentally must have downloaded a copyrighted mp3, so i decided to _____ it off of my hard drive, leaving no trace that i ever downloaded it.
Solve the equation what is 2y-3y=5
Drag the simplified value into the box to mach each expression 4^0+2x3-2= 2^2+10-3x2= 9+3^2-1x4= The choices are: 1 2 5 18 14 26
What evidence do you have that atoms of certain elements produce a flame of a specific color?
Choose the polynomial that is written in standard form. A. xy3 + 4x5y + 10x3 B. x4y2 + 4x2y + 8x C. −9x4y2 + 4x3y5 + 10x2 D. x6y3 + 4x4y8 + x2
20 points and marked as brainiest PLEASE HELP ASAP!!!!!! 1.a cold wind raked across the barren moor and night was beginning to set in when we reached our final
what is the ratio 1:3 when turned into a fraction?
What is the speaker in "The Weary Blues" attempting to convey in his description of the scene? a criticism of the nightclub atmosphere a concern for overworked
How does a temperature rain forest differ from the taiga