damariie
damariie damariie
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Demonstrate & explain how to find the Unit rate for Guitar lessons that cost $46.80 for 6 hours.

Respuesta :

BEABIGSHOT
BEABIGSHOT BEABIGSHOT
  • 04-01-2022

Answer:

All you have to do is divide 46.80 by 6 and thats the unit rate for how much you have to pay per hour.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

¿cuales son los personajes y sus características de la tercera parte del popol vuh?
How does filtration occur during the formation of urine? A. Pressure causes water and dissolved substances to filter through capillary walls of the glomerulus.
When does regular shelf placement not matter?
the final paragraph in the essay that provides a call to action and not a summary
Select the ordered pair that is solution of this equation x+2y=3
Which graph is generated by this table of values? x –4 0 3 y 1 2 3
please answer this question!
Whats the answer for 3a​
Please see questions below.
Help me please it's urgent