switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to the question?​
Which of the following are open-ended questions? What problems are you having on the job? What further training do you think you need? How do you plan to achiev
It's a hit is an example of _____. an informal idiom slang
Calculate the mass in grams of each of the followinga. 5.94 x 10^20 H2O2 moleculesb. 2.8 x 10^22 SO2 moleculesc. 4.5 x 10^25 O3 moleculesd. 9.85 x 10^19 CH4 mol
define meropolition city​
The area of a square is always greater than its perimeter. Which of the following side-lengths for a square provides a counterexample that disproves the stateme
Can some one help me with this PLZ
A man does 4,465 J of work in the process of pushing his 2.90 103 kg truck from rest to a speed of v, over a distance of 25.0 m. Neglecting friction between tru
Meters using decimal a) 670 cm b) 12m 7cm c) 86cm
Calculate the mass in grams of each of the followinga. 5.94 x 10^20 H2O2 moleculesb. 2.8 x 10^22 SO2 moleculesc. 4.5 x 10^25 O3 moleculesd. 9.85 x 10^19 CH4 mol