iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

The density of water is the greatest at a temperature of a. 0 kelvin b. 277 kelvin c. 273 kelvin d. 4 kelvin
What are the answers for 8,9,10?
Use models to write two  equivalent fraction
My Hero My Gran is my hero. She is brilliant. She loves to read. She is easily bored. As a young girl, she struggled a great deal. She left home at 21. She move
You collect a total of $160 from 3 people. The 3 donation are in the ratio 5:5:10.How much do the two people that donate the same amount spend. Also how much l
Write the fractional equivalent (in reduced form) to each number 30 points
a dining set is priced at $785. If the sales tax is 7 percent, what is the cost of the dining set
What causes broken blood vessels in your eye?
Argument John F. Kennedy and Martin Luther King, Jr., wrote highly effec- tive persuasive pieces to convince others to accept their views and take action. Persu
Where should you store raw fish in a refrigerator?