nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

the speed of train a is 6 mph slower than the speed of trainb. train a travels 200 miles in the same time it takes train b to travel 230 miles. find the speed
What process produces the 2N sporophyte in the moss life cycle
Which of these would most likely occur as the ice caps melt ?A. The rain would be more acidicB. The rivers would flow more rapidly C. The earth would become coo
When you find 215% of a number, how does your answer relate to the original number?
Answer within 5 mins. What is the most likely reason the Florida Declaration of Rights has twenty-seven sections, while the Bill of Rights has only ten amendme
simplify 8(306) using distributing property
Solve for x (5x-3)/4 = x/3 + 1 and please show working out
How does Lori feel about getting glasses?
Trevor had 4 small boxes of raisins to share equally among himself and 2 friends. How many boxes of raisins would each person receive? A. B. C. D.
The sum of three numbers is 75. The third number is 2 times the first. The second number is 9 less than the first. What are the numbers?