laylaparisawesome laylaparisawesome
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Judy paid $10.48 for a number of
toothbrushes. If each toothbrush
costs $1.31, how many toothbrushes
did Judy get?

Respuesta :

emonigriffin617 emonigriffin617
  • 01-03-2022
Judy got 8 toothbrushes. You can get this answer by setting $10.48= to $1.31x. X being the variable representing how many toothbrushes she brought. And the solve for x by dividing 10.48 by 1.31 to get 8
Ver imagen emonigriffin617
Answer Link

Otras preguntas

A book store is selling 4 books for $10 as parr of its clearance sale.Regina has $28 to spend.At this rate regina can purchase how many books?
Question 1 of 10 What is the correct orientation of the bar magnet, based on the magnetic field lines shown? A. North pole on the left end and south pole on the
1. What services does the Purdue University Online Writing Lab (OWL) offer? O A. Support of all facets of writing, including MLA and APA citation and documenta
what is the area of the figure below?
Three men were inside the boat, the boat was overturned,But only the hair of two of them was soaked. Why?answer with intelligence.​
the president .........the speech to his citizens.a.is giving b. telling c. visiting d. drinking ​
Plz help guys, it is a pretty easy sum​
Both please please………
You currently purchase a part used in your production process from an outside supplier, and have decided to begin making this part in-house. You have two equipm
ayuda porfavor miren las imágenes