kwilliams122990 kwilliams122990
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

I need HELPPPPP pleaseeeee

I need HELPPPPP pleaseeeee class=

Respuesta :

kaitsides3
kaitsides3 kaitsides3
  • 01-03-2022

Answer:

$84 per person because if multiply 84 by 4 its 168

Answer Link
hutchhutchann
hutchhutchann hutchhutchann
  • 01-03-2022

84 per person

Step-by-step explanation:

84+84=168

168+84=252

252+84=336

Answer Link

Otras preguntas

In the acetylene torch, acetylene gas (c2h2) burns in oxygen to produce carbon dioxide and water. 2c2h2(g)+5o2(g)→4co2(g)+2h2o(g) part a how many moles of o2 ar
convert to length 2.1 cm to mm
What distinguishes monticello from the classical architecture of rome and renaissance italy?
Solve for X Explain if possible :)
If the Greenland ice sheet melted, approximately how much would the sea level rise worldwide? (1 meter = 3.28 feet)
Please help!! Math problem and I don't know how to do it!! 14 points!! Brian and Richard stand back-to-back. Each boy takes 5 equally spaced steps, in opposite
Dr. Brown has explained the benefits and complications of the proposed procedure for Mrs. Bennett. After signing the informed consent papers, Mrs. Bennett begin
What is the equation of the following graph?
What is the approximate area of the shaded region?
Felicia drove 245 miles and used 8.2 gallons of gas. At the same rate, if she drove 416 miles, how many gallons of gas will she need? Round to the nearest tenth