flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

15. You may have noticed that Steinbeck uses a lot of slang-even some curse words and foul language. Why do you think Steinbeck does this? What effect does the
What does Gregor believe will happen when he gets out of bed?
What were some similarities you noticed between the federal and state executives? Describe at least 2
Can someone please compare and contrast the Republic of India, the communist state of the People's Republic China, and the constitutional monarchy of Japan. ITS
solve compound inequality x ≥ -3 or x < 3
if you buy an item on sale, you know you got a good deal. true or false?
Compare and contrast these two examples of fashion photography. Describe the images, analyze their composition, interpret the subject matter, and recognize/indi
First giveaway! Points and brainliest! Hope you enjoy!
mysterious cat man is walking now!! just a update ..
which best explains the cause of the english civil war