tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

example of A function whose domain is [2, infinity]
why is pi the best example of an exponent
Carbohydrates, fats, proteins: These organic molecules ALL have this element in common. This element can form multiple bonds, and it bonds with other elements a
The rise of China's naval power under Admiral Cheng-Ho occurred during the _______ dynasty
In 1968,the estimated population of the world was 3,559,028,982 people.When this number is written in expanded form using exponents,one power of 10 would not be
America changes through times of conflict, growth, or peace and cooperation?
Two 4.0kg masses are 1.0m apart on a frictionless table. Each has 1.0μC of charge. Part A What is the magnitude of the electric force on one of the masses? What
why is pi the best example of an exponent
Why are trees considered to be producers? A. they do not need food to survive in an ecosystem B. they depend on consumers to help them make their food C. they g
The IMF and World Bank have been criticized as undemocratic. Why?