joycebenyamine joycebenyamine
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do four super-size granola bars cost?

Respuesta :

templayd000
templayd000 templayd000
  • 02-06-2022

Answer:

The answer would be 16

Step-by-step explanation:

4x4 =16

Hope this helps!

Answer Link
adrislimerivera adrislimerivera
  • 02-06-2022

Answer:

Sixteen dollars

Step-by-step explanation:

you multiply four times four since that's the amount of granola you want times the cost that would be sixteen

Answer Link

Otras preguntas

what is one way to appeal to ethos? A. by asserting that there is no other way to look at the issue. B. by showing you are knowledgeable about an issue. C by sh
what 4 consecutive whole numbers add to 54
What is the value of m in the equation 1/2m - 3\4n = 16 , when n = 8?
After Salome dances for Herod, he offers her one half of his ____, but instead of his kingdom she asks for the head of John the Baptist. A. travesty B. domain C
the basic requirements for industry growth are capital natural resources true or false
50 decreased by twice a number
Solve the area formula for a triangle, A = 1/2bh , for h. a) [tex]h= \frac{2b}{A} [/tex] b) [tex]h= \frac{2A}{b} [/tex] c) [tex]h= \frac{A}{2b} [/tex] d) [tex
An important factor in the development of the British Empire in the 19th century was its __________.
in edgar allan poe's the raven, what is the last question the speaker asks the bird
Round 99.49 to the nearest whole number