sunshie sunshie
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

Stuckkk need a answer

Stuckkk need a answer class=

Respuesta :

TotallyTumblr
TotallyTumblr TotallyTumblr
  • 02-02-2017
Your answer would be D

The work: 0.77 times 6
and 2.95 times 2 

those equal $4.62 and $5.9
add those two together, and you'll have $10.52
Answer Link

Otras preguntas

Parallelogram ABCD is reflected over the y-axis, followed by a reflection over the x-axis, and then rotated 180 degrees about the origin. A(-5,1) B(-4,3) C(-1,
f(x) =(2x+1)(x^2-3)^4, then f'(x) =?
Help me please, It's not 20 or 75
How does the development of a european citizenship unite europe?
When you break a magnet in half how many poles does each piece have.
Help please please make sure answers are right and please wait for me to post the question before you answer
Should i submit a college essay that's 20 words over
Which is the most important evidence of Shang rule?
Which details apply to a financing contract? Check all that apply. requires a credit check are less expensive than using a credit card includes interest rate i
A teacher plans to buy 5 pencils for each student in her class. Pencils come in packages of 18 and cost $1.99 per package. What is the cost per pencil?