mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

The sum of 4 consecutive odd numbers is 40. What is the gratest of the 4 numbers
Which component of solution is dissolving medium? a.solute b.solvent​
whats the reason you can float a paperclip on water?
Plz ASAP Vocabulary Mr. Green,_______to Canada, explained the process of exchanging American dollars for Canadian money. consul council counsel
78 davided by 21 what is the anerw
Help me plz I really need help
The indirect method for the preparation of the operating activities section of the statement of cash flows: Group of answer choices Is required if the company i
Please can anyone help me out?? :(
Write an expression to represent a number plus 4.
why is the gps important