Seudónimo Seudónimo
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

If I spend 33 dollars buying candy each candy cost 3 dollars how many candy should I buy?

Respuesta :

mikahbeth
mikahbeth mikahbeth
  • 04-02-2017
11 cause 3x11=33 hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

which product is irrational
A construction company needs 5 1/6 tons of dirt from a construction site. They can remove 5/9 tons of dirt each hour. What is the total number of hours it will
Calculate the energy required to produce 9.00 mol of Cl₂O₇ based on the following balanced equation. 2Cl₂(g) + 7O₂(g) + 130 kcal → 2Cl₂O₇ For 2 mol you need 130
What is pi to 2 decimal places. Will give brainliest
PLEASE HELP ME ON THIS PLZ EXPLAIN THANK U
what is the tax court method for allocating rental property expenses
ww2 cost how many lives
What was the result of the Munich conference? a. Britain and France refused to allow Hitler the Sudetenland b. Britain and France did nothing c. Britain and Fra
Describe Wind power....Yes we know it does not pollute the air and yes we know it can generate a lot of power into a city....do you know what the word describe
A major reason that president franklin d. roosevelt proposed adding justices to the supreme court in 1937 was to