meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

what is the best plan for creating safe exercise goals -keep them fun -keep them low intensity -keep them realistic -keep them high intensity
is the following chemical equation balanced? agno3 nacl 4agcl nano3 yes no
find cube of a)-0.16 b)-2/7 c)14
in 1994, south africa elected its first ____ president. a : white b : black c : democratic d : woman
A population has a great number of individuals that have the exact same traits. This population would likely have low genetic diversity high diversity growth
can someone help me with this????????????
How many milliliters of 0.200M H2SO4 will neutralize 40.0 mL of 1.50M KOH?
What is the most likely reason economic prosperity created an interest in literature and the arts during the medieval period? a) More people wanted to invest m
write the following inequality in slope-intercept form. –6x 2y ≤ 42 a. y ≥ 3x 21 b. y ≤ 3x – 21 c. y ≥ 3x – 21 d. y ≤ 3x 21
Help me and I'll do the same