caitlindeveseyj
caitlindeveseyj caitlindeveseyj
  • 02-02-2015
  • Mathematics
contestada

a yogurt cost 35p each how much can be bought with £3?

Respuesta :

mali2190
mali2190 mali2190
  • 02-02-2015
divide 3 dollars by 0.35 and it is and you can get 8
Answer Link

Otras preguntas

Why was control of the indian coast important to the british?
Which helped to bring about the enactment of federal meat inspection laws in the progressive era?
How does fossil evidence determine the relationship of whale ancestors and their descendants
At the market 5 light bulbs cost 9.85. How much do 7 light bulbs cost?
Which quote from “Two Friends” summarizes the theme of the story and foreshadows what is to come? “Come on! On our way! But let’s go carefully.” “Under kings y
Please find the area of this irregular figure and provide the steps! Lots of points! ( Image attached )
If the sum of the squares of the legs of a triangle don’t equal the square of the hypotenuse, the triangle is not a right triangle. True False
"!HELP PLEASE!" Which of the four subregions of the eastern united states does not border the atlantic ocean?
In the 1500s, african slaves were shipped to the americas, mostly to __________ and __________.
How do you get more fit???(please list good answers and how to) please do not put answers like "exercise,run, don't be lazy) give good answers and how long I sh