itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Graph the ordered pairs (0,-1), (2,0), (3,2) and (-1,4).
Write each ratio as a rate. a. The ratio of miles to the number of hours is 434 to 7. b. The ratio of the number of laps to the number of minutes is 5 to 4.
What is the main idea of President Kennedy's speech?
What is the correct answer
The periodic table of the elements is used to predict the valencies and chemical properties of the elements. Eight pairs of elements are outlined by larger squa
i was tormented by what i had done. at the lakeside that morning, i was inferred by the eerily still surface of the lake, like icy glass in an empty atmosphere
What is the structural purpose of chapter one in to kill a mockingbird
what is the advantages of eating steamed food for grandparents​
What factors are included on a phase diagram?
Who could make the laws in Maryland? Protestants Catholics property owners