criswell91
criswell91 criswell91
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

28 grams in an ounce so if each gram costed 20$ how much money would you make?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-03-2017
the answer is 560. So I hope this helps you.
Answer Link

Otras preguntas

Please answer the question in the image below ASAP
the ration of men to women in a certain factory is 3 to 4. there are 204 men. how many workers are there?
If you put $100 into a bank account that earns five percent interest per year, what is the formula you should use to determine the account's future value in one
6th grade math help me, please :)
Find the constant of proportionality (r) in the equation y = r x
solution for x- 4 is equal to 10​
An organization is struggling to differentiate threats from normal traffic and access to systems. A security engineer has been asked to recommend a system that
Last school year, in the school of Business Administration, 30% were Accounting majors, 24% Management majors, 26% Marketing majors, and 20% Economics majors. A
The quadrilateral MNOP is a trapezoid. If MQ ≅ NR and m∠NMQ - 140° calculate m∠MNR.
Solve for x: |x| − 8 = −5 (2 points) A. x = −13 and x = −3 B. x = 3 and x = −3 C. x = 3 and x = 13 D. No solution