denitami8che denitami8che
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ryan buys two apples and three bananas for $3.00. reid buys four apples and eight bananas for $7.00 from the same store. how much does one banana and one apple cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2017
1 Apple= 0.60
1 Banana= 0.58
Answer Link

Otras preguntas

A contest in which neither side can win or gain advantage is a
The study of the human body A. Anatomy B. Botany C. Physiology D. Psychology
Which lipid acts as a chemical messenger? adipose tissue cholesterol testosterone beeswax
Which of the methods of control do you think was most influential in maintaining Stalin’s power? Why?
Which is the formula for the functional group in an amine?
People express thoughts mainly by using A. pictures. B. numbers. C. gestures. D. language.
a window shaped like a parallelogram has an area of 18 1/3 square feet. The height of a window is 3 1/3 feet. How long is the base of the window?
Why is it difficult to adjust to new things in life ?give examples please
one reason why Bilbao, Spain is famous
between a substance and a mixture. give two examples of each