SerranoSkates83 SerranoSkates83
  • 01-05-2017
  • Mathematics
contestada

How many pencils can be purchased with $0.51 if it costs of 8 pencils is $1.36 ?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2017
First year to find how much one pencil cost cost then multiply A number
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-05-2017
8 pencil: $1.36
? pencil:$0.51, so 0.51×8÷1.36. As a result, you could buy 3 pencils with $0.51. Hope it help!
Answer Link

Otras preguntas

What is the resolution of the story the pearl?
can you help solve the equation 2x=3y+10
In the book hatchet chapter 16. After the devastation of the tornado Brian was able to show some humor. Cite the example.
What is 12.08 written as a mixed number
Which of the following is a frequent topic in Transcendentalist literature that is also present in Fuller's The Great Lawsuit? supernatural occurrences theme of
Into what four categories does King divide writers?
Explain why anxiety can sometimes be a necessary and healthy feeling.
the spines and thick wavy cuticle on a cactus are both what
How can the fiscal policies of a country influence individual finances?
What is the figurative language used in this poem? Because I could not stop for Death – He kindly stopped for me – The Carriage held but just Ourselves – A