jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

what is equivalent to 8c+6-3c-2
What is the difference between a multiple and a product
The theater arts committee estimated that it would sell 200 tickets for its upcoming play. The committee actually sold 224 tickets. What was the percent error
people whose calendar included five days of celebration
What is the feeling produced by a conflict or problem in a story that has not yet been solved?
Earthquakes occur because of _____. plate tectonics cracks in the crust landslides volcanoes
Who is Cristiano Ronaldo?
The weight of a substance is defined as its mass divided by its volume. Please select the best answer from the choices provided T F
Explain the process of photosynthesis and it's importance to the plant
True or false with correct answer: after leading his forces to victory William Travis was elected president of the independent nation of texas