princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

Enzo is studying the black bear population at a large national park. He finds that the relationship between the elapsed time t, in years, since the beginning of
Is this a correctly formated thesis statement? The death penalty has been around since ancient history and while it is has changed methods, it still exists toda
Why was Angkor Wat built?
Hello everyone! Could you help me with these exercises please? Thank you! Espacially B
Anyone got this?! I need to turn this in today!!
Which of the following are square roots of the number below? Check all that apply. 49
Mike put 400 baseballs into 10 trash bins. He put the same number of baseballs in each bin. He took 5 trash bins of baseballs to the baseball field. How many ba
Are the lines y = –x + 8 and 3x + 3y = 9 perpendicular? Explain.
Which is the goal of science to develop new technology to apply information to test hypothesis to expand knowledge
Simplify the expression. -8y + 5 + 2y