roman0678
roman0678
01-08-2017
Mathematics
contestada
Someone help me with all these questions
Respuesta :
dpokharnaotzjgn
dpokharnaotzjgn
01-08-2017
28. 220 yards is 660 feet and you have to multiply by 12 so you get
7920
.
29. 100 feet is
1200
.
30. You have to multiply by 12 to get feet and multiply by 3 to get yards and then you get
1728
.
31. You have to multiply by 10 so you get
216
.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
A store in Roger's neighborhood sells boxes of pencils that have 3 pencils in each box .Roger bought several boxes of pencils at the store . Which could be the
Abraham Lincoln is viewed by historians as a. a radical Republican. b. a southern Democrat. c. a radical abolitionist. d. a moderate Republican.
How was the North able to replenish its military in the face of staggering loses on the battlefield? A) It inflicted even heavier loses on the Confederacy. B)
A store in Roger's neighborhood sells boxes of pencils that have 3 pencils in each box .Roger bought several boxes of pencils at the store . Which could be the
The Foil method is used for__ a determining the order of operations in a standard algebra problem b factoring quadratic equations c simplifying factor sets that
A substance that is dissolved in liquid is a
What is the area of JKL?
how to do balancing equations
Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar? a. $.30 b. $.35 c. $.45 d.
Caitlin has a movie rental card worth $175. After she rents the first movie, the card’s value is $172.25. After she rents the second movie, its value is $169.50