jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Exchange theory suggests that we may Select one: a. like those who punish us and dislike those who reward us. b. like those who reward us and dislike those who
Click I need help it’s due tomorrow
Solve the following problem -43+17=
WILL MARK BRAINLIEST In 3–5 sentences, analyze Huey Long’s criticism of the New Deal. Cite specific details in the excerpt to support your analysis.
graph the inequality on a number line m<1
0.38 + (3.9 × 10-2) A. 4.19 × 10-2 B. 4.28 × 10-3 C. 4.28 × 10-2 D. 4.19 × 10-1 Reset Submit
Write 79/10 as a mixed number.
A boy is sledding down a hill and has an initial speed of +12 m/s. He continues to speed up and reaches a final velocity of +18m/s after traveling for 12 second
PLEASE HELP ASAP PLEASE PLEASE PLEASE Graph the solution to the scenario by dragging and dropping a circle/arrow onto the number lin
Panther Pacific uses the net method of accounting for purchases and sales. The net method assumes that discounts are taken when a purchase or sale of inventory