njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

The dragon, a giant reptile with scaly wings, roared at Bart Simpson.
Haruto simplified the value below. Which statement explains whether Haruto is correct? Haruto is correct because the angle is coterminal with and the reference
Like the bylaws of other corporation's, the bylaws of Rocks, Paper & Scissors, Inc.,​ a. ​establish the value and classes of corporate stock. b. ​were submi
Hadley works at a fitness center. She decides to collect data relating the number of hours different people who use the fitness center exercise per week to the
Match the statement with the term most directly associated with it.(a) Goodwill(b) Intangible assets(c) Research and development costs(d) Franchise(e) Amortizat
PLEASE HELP ME I WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!
Two forces (4N and 3N) pull your the left, while a 12N force pulls to the right. What is the net force
Answer 3,4,5 to get 15 points.
Patrick Inc. makes industrial solvents. In the first 4 months of the coming year, Patrick expects the following unit sales: January 41,000 February 38,000 March
What is the multiplicative inverse of 5/6 ? A) −5/6 B) −6/5 C) 1/6 D) 6/5