jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

This one, I have no clue so please help. Thanks!
What was significant about the election of 1828
What is the population of portmagee ireland 2016?
In a axiomatic system which category do pionts and lines and plane belong to?
Compressing the air by squeezing the bottle was accompanied by a(n) ________ in the temperature of air inside the bottle
What's the best definition of financial literacy
Change each percent to a fraction or a mixed number. Reduce if possible. a. 3% b. 51% c. 289% d. 325%
How is a hypothesis different from a guess?
The Silk Road was used to bring silk into China. true or false
If two states are selected at random from a group of 50 ​states, determine the number of possible outcomes if the group of states are selected with replacement