makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

How much energy is required to lift a 9 kg (20 lb) bag of rice from the floor to the trunk of your car located 0.9 meters above the ground? What kind of energy
Which law gives you the right to know what is contained in your credit report? a. equal credit opportunity act b. fair credit billing act c. fair credit repo
What are the states of matter in each of the layers of the earth
When people use plastic combs on their hair the comb s become negativly charged?
How might unequal representationharm certain citizens or areas of a state?
What is an acid dissociation ? When can it not be calculated and why
metamorphic and sedimentary rocks
Brandon has lunch at a cafe and te her cost of his meal Is $25.00.Because of the service, he wants to leave a 5% too. What is his total bill including tip?
A laptop computer loses its value each month after it is purchased. Its value as a function of time, in months,is modelled by V (m)=3800 (0.92)^m . What is the
M= -7/9 passing through (4,0), how do I solve? Help