mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
What is the focus of the parabola? y=−1/4x2−x+3
Andre makes a three-digit number. All the digits are odd. The sum of the digits is 7. What could Andre's number be?
what is the expression in radical form (2m^2n)^3/2
Steve wants to take charge of his finances. To do so, he must track his income and expenditures. To accurately calculate his take-home pay, Steve must use his _
1. Railroad tracks present no problems for a motorcyclist. A. O TRUE B. O FALSE 2. Which of the following is considered to be a vulnerable road user? A. Bicycli
solve the equation using square root 5x2-9=6
Rawls, thinks that people are justified in owning the objects and wealth that they do when
Every year the United States Department of Transportation publishes reports on the number of alcohol related and non-alcohol related highway vehicle fatalities.
Based on the passage, what does Lennie struggle with? (from Of Mice and Men)a)cookingb) remembering thingsc)taking care of rabbits0 d) paying attention
The green light at the end of Gatsby's house stands for death . a- true b- false