gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

Two times the difference of five and three Your answer
Jim lost his job in a car assembly factory to a robot and his skills were no longer needed. Which term can be used to describe Jim? Check all that apply Cyclica
A peasant finds himself on a riverbank with a wolf, a goat, and a head of cabbage. He needs to transport all three to the other side of the river in his boat. H
NEED HELP WITH TRIG MUST SHOW FULL WORK PLS
“An inspector calls” questions
hi please help me w thisss explain please thank uuu
If u could help that would be great
1. William has the following data: J, 14, 7, 16, 16 If the mean is 12, which number could j be?
Potatoes cost Janice $1.25 per pound, and she has $5.00 that she could possibly spend on potatoes or other items. If she feels that the first pound of potatoes
A mass weighting 48 lbs stretches a spring 6 inches. The mass is in a medium that exerts a viscous resistance of 27 lbs when the mass has a velocity of 6 ft/sec