blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

4(3-5)=-2(8-z)-6z what is z
When 40 is added to the number of miles Karen ran last week, the result is the same as adding 10 to 4 times the number of miles she ran last week. How many mile
On a new construction site, an electrician can install a new light fixture in 20 minutes. A project calls for 24 new fixtures to be installed on each of 4 floor
How do I factor polynomials by grouping, step by step? 4x^2 - 19x+ 12
an explanation describe if a square-eyed pet mates with another square-eyed pet, can they have any round-eyed offspring.
Which body tissue or organ contains the most mitochondria?
why is the square root of a perfect square always rational
how to i do 7/16÷(31/2÷1/2)
why did Mr Collins come to the Bennet family looking for a wife?
as an allied health worker the single most important thing you can do to prevent the spread of disease is A. take antibiotics B. use antibacterial gel C. wash