reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Why is there only one kind of enzyme for each biochemical reaction?
Which drug is most likely to cause a photosensitivity reaction?
The diameter of a carbon atom is 0.000 000 000 154 m. What is this number expressed in scientific notation?
Patsy had twonies, $5, $10 and $20 bills, and paid exactly $71 for her new dress. How did she do it, using the least possible number of coins and bills?
if the polynomial x4+2x3+8x2+12+18 s divided by another polynomial x2+5 the remainder come out to be px+q find the value of p and q
The amount of energy released from a fission reaction is much greater than the energy released from a chemical reaction because a fission reaction?
What is the median for the data set? 574, 526, 512, 579, 595, 517, 524, 552, 558, 541 Express your answer as a decimal to the nearest tenth. Enter your answer i
What does a calorimeter measure? a) change in temperature b) kinetic energy c) specific heat d) radiation
What does an economist mean by the term land?
How can fertilizer use be detrimental to the environment? a. It can enter waterways, causing them to accumulate an excess of nutrients. b. High levels of fert