4804180552 4804180552
  • 02-02-2018
  • Mathematics
contestada

xavier spent $2.04 on a dozen eggs find the unit rate

Respuesta :

Artice
Artice Artice
  • 02-02-2018
A dozen is 12 so 2.04/12=.17
The eggs are $0.17 each
Answer Link

Otras preguntas

What are the factors of m^2-12m+20
What was the gentleman’s agreement
PLEASE HELP!!! The Fujiwara rose to power by _____
Given tan∅=4/3 and π<∅<(3π)/2; find cos2∅ a. -24/25 b. 24/25 c. -24/7 d. -7/25
The diameter of a table is 5 feet. What is the circumference
What’s the area of the shape?
This emblem shows a Jewish star inside a shape that combines a fortress and a shield.
Why do you think water is so important to living things
Please answer this question, ONLY IF YOU KNOW THE ANSWER. 30 points and brainliest!
Please help with this question!! I'm desperate here!