Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

What was the South’s greatest concern when California applied for statehood?
what is force ?is it desirable or undesirable?
An object with mass 60 kg moved in outer space. When it was at location < 13, -19, -3 > its speed was 3.5 m/s. A single constant force < 220, 320, -120
what does como eres tu mean in spanish?
The Commissariat established by Frederick William in Prussia became A. the overseer of the army. B. an agency of civil government. C. both a military and civil
wats the 60% off a prize that is $20.00
lara has a tin of peanuts cashews and pecans she will pick a second nut without looking. how many outcomes are there for her two picks?
can u tell me how to solve this promblem 4/7 plus 3/7
What is the probability of someone correctly guessing your Social Security number? (Assume all digits 0-9 are available for use)a
which foods earthworms can digest?