chinashoaleh
chinashoaleh chinashoaleh
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

One brand of cereal sells for $2.89 for 9 ounces. What is the unit
price per pound?
a. $.32
b. $4.29
c. $2.15
d. $5.14

ANSWER IS NOT A

Respuesta :

crankthatemmi
crankthatemmi crankthatemmi
  • 05-03-2018
The answer would be B $4.29
Answer Link

Otras preguntas

what would be the observation when you dipp magnesium hydroxide in a blue litmus paper and a red litmus paper. also what would be the conclusion for it​
37. Calculate the value of c in the triangle below.
write a letter to your friend who is abroad describing him about your culture​
The battle at Fort Sumter is symbolic because it ___________________________. A. saw the first shots of the U.S. Civil War B. was a huge turning point in the
1 liter is equal to milliliters​
A random number generator is used to select a number from 1 to 100. What is the probability of selecting the number 167?
hi^_^ I NEED HELP WITH A PLZ HELP
VIII Nos activités. Complétez les phrases suivantes avec un verbe logique au PRESENT. You will use each verbe ONLY ONCE : avoir, apprendre, boire, choisir, comp
three consecutive semi -primes between 30 and 40 are
Where are areas of high rainfall most likely to occur? A. Above clockwise moving gyres B. Above cold surface waters C. Above counter-clockwise moving gyres