cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

The back of Toms property is a creek. Tom would like to enclose a rectangular area, using the creek as one side and fencing for the other three sides, to create
The cost of any soda from a soda machine is $0.50. The graph representing this relationship is shown below. Soda Machine Total Cost 3 2 Number & Sodas 6 6 W
when I combine things to make zero it means l am adding zero
What is the length, in whole meters, of the plastic edging that Amy needs to complete this project?
Using Euler’s formula, how many edges does a polyhedron with 9 faces and 14 vertices have? Thank you
The amount of metal needed to be installed spring the workbench is
the US based motorcycle manufacturer says that it expects to build a 145000 motorcycles this year up from 135,000 last year find the percent of increase in prod
An archer hits a bullseye 64% of the time. What is the probability the archer hitsthe bullseye exactly 4 times during 10 total attempts?a. 242b. .365C..077d. 16
f (x) = 6x + 2g (x) = -5- 9
If f(x) = 7x + 9x + 2, then f-1(x) = __________.f -1(x) = 16(x - 2)f -1(x) = (x - 2)/16f -1(x) = (1/16)(x + 2)f -1(x) = (1/8)(x - 2)