jhonyy16 jhonyy16
  • 03-03-2018
  • Mathematics
contestada

isabella bought one chocolate pie for 88 cents and one cookie for 65 cents. how much did isabella spend ?

Respuesta :

PandoraHearts
PandoraHearts PandoraHearts
  • 03-03-2018
153 cents or $1.53 sorry if I'm wrong
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-03-2018
88+65=153

153 cents

Or

$1.53
Answer Link

Otras preguntas

a graduated cylinder measures ___usually in units of
How does sugar affect the surface tension of water?
What is 9a^2 writen in verbal expression
Scientists generally use a system of measurement called
the sum of three consecutive numbers is 24. What are the numbers
write 0.001 as a percent
Find the angle measure of the hands of a clock at the given time. 5:00
Find a formula for the number of patrons as a function of profit.
What effects can child abandonment have on children, later in their lives?
Based on predicted production of 21,000 units, a company anticipates $357,000 of fixed costs and $309,750 of variable costs. the flexible budget amounts of fixe