reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

13 squared? how does it mean and what is the solution?
Hello. For my french class I have to write a letter to my french friend. In this letter I have to talk about spending my holiday at his house. (for example: wha
where are chromosomes found in eukaryotic cells
Add and simplify 9/16 + 1/2= ?
Sentence using "preliminary"? Please use an easy one so I can actually draw it, too :PThanks in advance :)
Expand the expression 2(r - 4) + 5(r + 2). Express your answer in simplest form
27 devided by 1053 in decimal form like 528.6
Can someone help me with this whole page? Hurry it's due Monday!
What is the smallest multiple of 6 and 10
Social needs are acquired through?