kieranbrooks13p6k14q kieranbrooks13p6k14q
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

In 2012 electricity cost 15p per unit.
A family used 3729 units.

In 2013 electricity cost 17p per unit.
The family used 3506 units.

How much more did the family pay for electricity in 2013

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-04-2018
15*3729=55935 p

17*3506=59602 p

59602-55935=3667 p more than in 2012
Answer Link

Otras preguntas

what service work entails?
I would like to explain how all my core high school courses have prepared me well. From all of my English classes that I have taken from my freshman to senior y
list down the people who can help make good choice​
10 Scientists need to test different abilities of the robots. While scientists perform these tests, they measure how much energy the robots require to function
when the teacher............come , students stood up. into correct verb​
what effect do your current age and state in life have on your levels of self-awareness?
Food doesn't taste good during common cold. why?​
What would be a good reason to interview a police department's spokesperson about an event? to learn official facts about the event to contrast their story with
Did you know that EddieVR is great at horror games
Help me, please! OFFICIAL BUSINESS STYLE Analyze the opening lines of the letter. What functional style does this text represent? Convey the content of this le