AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

2(n-3)=4n+1 this sucks not knowing the answer
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies both inequalities
A storage tank shaped Like a rectangular prism is being manufactured to hold 100,000 cubic feet of natural gas. It has a length of 10 feet and a width of 25 fee
What is a Mandala Autobiography?
2(n-3)=4n+1 this sucks not knowing the answer
Kim estimates that the faucet in her kitchen drips at a rate for 1 drop every 2 seconds. Erik wants to klnow how many times the faucet drips in a week.
A transformer has a primary coil with 600 turns and a secondary coil with 300 turns. If the output voltage is 320 volts, what is the input voltage?A. 8 volts
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies neither inequalities
How many eights are there in 6 1/2
distribute (x+1)(x-2)