kenzialeah6p84oy6 kenzialeah6p84oy6
  • 03-05-2018
  • Mathematics
contestada

Flee, Fin, and Fliffers are 3 rabbits for sale in a pet store. Combined they represent 30% of the total number of rabbits for sale. What is the total number of rabbits for sale?

Respuesta :

kiban254
kiban254 kiban254
  • 03-05-2018
There are a total of 3 rabbits for sale... Flee, Fin, and Fliffers
Answer Link
LonelyImAlone3 LonelyImAlone3
  • 12-07-2018
Three rabbits in total
Answer Link

Otras preguntas

How many eyes do spiders have?
using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 granola bars and 9 bottles of water. $7.14 for 6 granola bars $8.
The three questions of economics best help in making decisions about... a. production b. consumption c. usage d. expenditures
write the equation of the line parallel to the line 4x y = -1 and passing through the point (5,0).
Could you guys help me out with these problems
Explain how the use of irony in one of the works in this unit reflects the spirit of the Enlightenment. Include textual evidence to support your argument. Your
witch is better study at morning or night ? and why
The Lafayette County Library classifies it's DVDs into one of the categories shown below. The library owns 1743 DVDs. Round your answer to the nearest whole n
Solve this problem 280-4/5q=3/5q
The sum of three consecutive even integers is 36. Let x represent the least consecutive integer. What equation could be used to find the least consecutive integ